Hakkımızda

by METUCEST
metucest logo

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Sürdürülebilirlik Takımı, ülkemizde fazlasıyla geleneksel kalmış inşaat mühendisliği disiplininde sürdürülebilirlik konusunda bilinç oluşturmayı ve mühendislik öğretilerini interdisipliner bir çerçevede daha sürdürülebilir bir dünya hedefi için kullanmayı hedef edinmiş bir öğrenci topluluğudur. Bunları esas alarak her türlü bilgilendirme, araştırma-geliştirme, proje ve koordinasyon odaklı çalışmalar yürütecek bir takım olarak varlık göstermek amacıyla ODTÜ İnşaat Mühendisliği öğrencileri tarafından, Nisan 2021 tarihinde kurulmuştur.

Vizyonumuz, geleceğin mühendisleri olarak meslek hayatımız boyunca yaptığımız işlerde ekonomik, sosyal ve ekolojik boyutların birer paydaş olarak tanınmasını sağlamaktır.

Komisyonlarımız

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Sürdürülebilirlik Takımı Araştırma ve Proje Geliştirme Komisyonu olarak amacımız, takım içinde gerekli olan tüm araştırmaları ve incelemeleri diğer komisyonlar ile işbirliği içinde yürütmektir. Sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmaların ve araştırmaların düzenli takibini yapar ve araştırmaları ile diğer takım üyelerini bilgilendirir.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Sürdürülebilirlik Takımı Etkinlik ve İşbirliği Komisyonu olarak amacımız, düzenli ve çeşitli etkinliklerin yürütülmesinde görev almaktır. Maddi ihtiyaçların giderilmesi için etkin kaynak tespitinden ve dışarı ile iletişim ağının kurulmasından sorumludur.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Sürdürülebilirlik Takımı Proje Yönetimi Komisyonu olarak amacımız, takımda yapılan projelerin takibini ve yönetimini sürdürmektir. “Sürdürülebilirlik” temalı takım içi projelerin hayata geçmesinden sorumludur.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Sürdürülebilirlik Takımı İş Geliştirme ve Sosyal Medya Komisyonu olarak amacımız, takımın sosyal medya hesaplarını yönetmek ve takımın daha fazla kitleye ulaşabilmesi adına stratejiler üretmektir. Takımın internetteki temsilinin güncel tutulmasından, tasarımdan ve kampüsteki tanınırlığından sorumludur.

Yönetim Kurulumuz
Selin ŞİPAL – Yönetim Kurulu Başkanı
Emine Gül TECİM – İş Geliştirme ve Sosyal Medya Komisyonu Başkanı
Uğur ERGEN – Proje Yönetimi Komisyonu Başkanı
Selen Çağla ÜNAL – Araştırma ve Proje Geliştirme Komisyonu Başkanı
Baha Can BATURAY – Etkinlik ve İş Birliği Komisyonu Başkanı

ve Bilgin KOÇAK – Bilişim Sistemleri ve Teknik Sorumlu

Kurucu: Sena Melis Kaleli
Logo Tasarımı: Elif Oğuz, Beyza Türkozan, Akınalp Fidan